„Kobiety na skraju załamania nerwowego”
„Kobiety na skraju załamania nerwowego”

„Kobiety na skraju załamania nerwowego” wg filmu Almodóvara już w Polsce! 


Długo oczekiwana prapremiera broadwayowskiego musicalu wkrótce w Teatrze Rampa

W nowym musicalu Teatru Rampa wystąpią najlepsi aktorzy musicalowi i wokaliści wyłonieni drogą wieloetapowych, bardzo wymagających castingów – m.in. Małgorzata Regent, Anna Sztejner Dariusz Kordek – gwiazdy słynnego musicalu „Mamma Mia”. W naszym musicalu zobaczymy również aktorów znanych już ze sztandarowych produkcji Teatru Rampa - „Rapsodii z Demonem” czy „Jesus Christ Superstar” m.in. Natalia Piotrowska, Maciej Pawlak i Sebastian Machalski. Twórczy team reżyserski Jakub Wocial, Santiago Bello, Dominika Łakomska odpowiedzialny za sukces „Rapsodii...” z przebojami Queen, „Jesus Christ Superstar”a także kierownictwo muzyczne Jana Stokłosy i tym razem gwarantują inscenizację i wykonanie słynnego tytułu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” na najwyższym światowym poziomie. 


„Kobiety na skraju załamania nerwowego” - to słynny hiszpański film fabularny, komediodramat z 1988 roku autorstwa Pedro Almodóvara. To właśnie ten film przyniósł hiszpańskiemu twórcy międzynarodową sławę – zdobył Felixa, a w 1989 roku był nominowany do „Oscara” w kategorii najlepszego filmu zagranicznego. Na podstawie filmu powstał autorski musical Davida Yazbeka i Jeffreya Lane'a, który od premiery na Broadwayu w 2010 roku okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Musical do tej pory jest wystawiany zarówno w Nowym Jorku jak i w Londynie. Inscenizacja Teatru Rampa będzie zatem pierwszą w Polsce, drugą w Europie i trzecią na świecie.


Bohaterką musicalu jest Pepa – kobieta zabójczo zakochana w Ivanie, który niegdyś dla niej zostawił żonę. Teraz to ona jest tą porzuconą i to dla "nowszego modelu" kochanki. Przypadkiem opuszczona żona, była kochanka i obecna kochanka w końcu na siebie wpadają. Czy będą walczyły ze sobą, czy sprzymierzą się przeciw Ivanowi? Hiszpański temperament, dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i poruszające piosenki – to powody, dla których warto zobaczyć "Kobiety na skraju załamania nerwowego". 
Prapremiera polska już 6 października 2017!

OBSADA: 


Pepa - MAŁGORZATA REGENT 
Ivan - DARIUSZ KORDEK
Lucia - ANNA SZTEJNER 
Carlos - MACIEJ PAWLAK 
Marisa - NATALIA PIOTROWSKA 
Candela - PAULINA GROCHOWSKA
Paulina - MARTA WARDYŃSKA 
Taksówkarz - SEBASTIAN MACHALSKI 
Cristina - MICHALINA SOSNA-WILKOŃSKA 
Pepa (alternatywa) – Anna Sztejner 
Lucia (alternatywa) – Agnieszka Fajlhauer 
Taksówkarz (alternatywa) – Jakub Wocial oraz 

zespół: Katarzyna Walczak, Anna Kędroń, Mayu Gralińska, Urszula Dral, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Przemysława Niedzielski, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Daniel Zawadzki, Robert Tondera

reklama
reklama