Benefis profesora Jerzego Woya-Wojciechowskiego
fot. Benefis profesora Jerzego Woya-Wojciechowskiego

Tyle lat Woy z nami, a my z Woyem. Benefis Jerzego Woya-Wojciechowskiego

Zapraszamy do profesorskiej biblioteki z fortepianem. Już w niedzielę, 15 stycznia 2017 r., w warszawskim Teatrze Capitol Benefis Jerzego Woya-Wojciechowskiego, profesora medycyny, zaangażowanego społecznika i samorządowca, pianisty i kompozytora. Podczas koncertu benefisowego goście poznają bliżej rodzinę profesora, głos zabiorą również jego przyjaciele. Uczestnicy spotkania wspomną muzyczną twórczość Jerzego Woya-Wojciechowskiego i przywołają lata świetności Teatrzyku Piosenki Lekarzy ESKULAP. 

Benefis to również wspomnienie o powołaniu odrodzonego samorządu lekarskiego w Polsce oraz podsumowanie dotychczasowych 26 lat działalności Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, szczególnie bliskiego profesorskiemu sercu. Na koniec świętowania uczestnicy wspólnie pogonią kormorany, a wszystkich pożegna DUŻE RÓŻOWE SŁOŃCE. 

Tej muzyczno-sentymentalnej podróży przez lekarskie i artystyczne życie profesora towarzyszyć będą jego książki, w tym najnowsza – „Piosenki w dobrym tonie”. Wieczór benefisowy społecznie przygotowali lekarze, przy wsparciu muzyków i ludzi teatru. 

Koncert, dedykowany żonom i mężom lekarzy, ma charakter zamknięty, ale w całości będzie nagrany i udostępniony w formie płyty DVD oraz w przestrzeni internetowej.Patronat honorowy: Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Waldemar Kostewicz 
Patronat medialny: TVP2, Gazeta Lekarska 
Organizator: Naczelna Izba Lekarska, Komisja Kultury Naczelnej Rady LekarskiejA wszystko to oczywiście… WOYA WINA!

reklama
reklama