Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej
OFPA

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA od 20 lat jest miejscem prezentacji najwybitniejszych osiągnięć ruchu muzycznego oraz popularyzacji piosenki literackiej; daje niewyczerpane możliwości konfrontacji poszukiwań twórczych, kompozytorskich i interpretatorskich


W jubileuszowej, ubiegłorocznej edycji udało się pozyskać przyjaznych festiwalowi partnerów i znakomitych organizatorów w Warszawie, w Gdańsku, we Wrocławiu, w Krakowie i w Zielonej Górze. OFPA zmieniła formułę organizując Eliminacje Regionalne w ważnych na mapie Polski miastach kultury.

W dniach od 14 stycznia do 5 lutego jury będzie poszukiwać w wyżej wymienionych miastach najlepszych wykonawców. Jury wyłoni 40 najzdolniejszych, najbardziej obiecujących adeptów w sztuce wokalnej, którzy rywalizować będą o miejsce w finale podczas dwudniowych przesłuchań Konkursu Krajowego w Rybniku. 


10 finalistów wystąpi w pierwszym dniu Festiwalu przed koncertem mistrzów, po którym jury na konferencji prasowej z udziałem uczestników konkursu i mediów ogłosi werdykt. Festiwal OFPA powstał z zadumy nad losami młodych artystów. Troska o nich towarzyszy nam na każdym etapie organizacji tej imprezy. Robimy wszystko aby umożliwić im odniesienie sukcesu, pomagamy w późniejszej drodze na estradę, chociażby poprzez zapraszanie laureatów do udziału w koncertach gwiazd.

Laureatami głównych nagród naszego festiwalu są: Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Osińska, Katarzyna Zielińska, Iwona Loranc, Beata Banasik, Joanna Lewandowska Wojciech Brzeziński, Tomasz Wachnowski, Jakub Blokesz, czy Janusz Majewski.Szczegóły:www.ofpa.pl

reklama
reklama