IV Cross z historią w tle
IV Cross z historią w tle

IV Cross z historią w tle Cross z historią w tle to wyjątkowe wydarzenie sportowo-historyczne, które odbędzie się już po raz czwarty w podwarszawskiej gminie Leszno, w malowniczej scenerii Kampinoskiego Parku Narodowego. W tym roku zapraszamy już 13 maja. Główną atrakcją imprezy będzie IV Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej na 10 km, zorganizowany na cześć weteranów walk stoczonych w Puszczy Kampinoskiej podczas II wojny światowej. Odbędzie się także 10 Małych Biegów Pamięci. Fundacja Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska przedstawi inscenizację historyczną jednej z potyczek, która miała miejsce na tych terenach. Diorama przedstawiająca obozowisko partyzanckie i niemiecki sztab polowy pomoże stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Inne atrakcje przewidziane w programie Crossu to: stoisko Kampinoskiego Parku Narodowego z konkursami dla dzieci, kuchnia węgierska, pokazy broni, wyjątkowe pojazdy, pionierki harcerskiej, wystawa prac malarstwa śp. Kpt. Tadeusza Budzyńskiego, żołnierza AK. Wśród gości honorowych obecni będą weterani walk w Puszczy Kampinoskiej.

Patronat honorowy: m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 


Patronat medialny: TVP 2, TVP 3, TVP Historia, MaratonyPolskie.PL. i Radio dla Ciebie. 

Dzięki przychylności Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka możemy po raz kolejny wspólnie uczcić żołnierzy z Grupy Kampinos Armii Krajowej. Informacje o wydarzeniu i zapisach oraz szczegółowy program imprezy znajdują się na stronie www.crosszhistoria.pl.

Idea 


Pomysł organizacji imprezy biegowo-historycznej Cross z historią w tle zrodził się z potrzeby przywołania zapomnianej historii pełnej heroicznych czynów i postaw żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej, których grobami usłana jest Puszcza Kampinoska. Mamy to szczęście, że wśród nas żyją jeszcze nieliczni bohaterowie, którzy walczyli o wolną Polskę i chcą nam przekazać swoją prawdziwą historię. Aby przywołać klimat tamtych chwil pełnych nie tylko cierpienia i wysiłku, lecz także niezłomności, wiary, honoru i odwagi, przygotowaliśmy bogaty program sportowo-historyczny. Mamy nadzieje, że będzie to dla wszystkich niezapomniane wydarzenie, które pozostawi w sercach młodych ludzi dumę i skłoni do głębokiej refleksji. IV Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK poprowadzony zostanie wyjątkowo malowniczą trasą Kampinoskiego Parku Narodowego, tak żeby każdy uczestnik mógł poczuć się jak kiedyś nasi bohaterowie. Wracamy do pięknej tradycji organizowania biegów przełajowych w Puszczy Kampinoskiej.

reklama
reklama